Letnie rekolekcje 2021

To już czas aby zacząć planować letnie rekolekcje w Camp Vista. Przed nami aż 5 turnusów od maja do sierpnia. Jest w czym wybierać, ale spieszcie się, bo miejsca szybko znikają!

Close menu

Kochani,

Wokół nas coraz więcej śladów wiosny.  Jest to niechybny znak, że czas myśleć o zapisach na letnie rekolekcje w Camp Vista.  W tym roku czeka nas niepowtarzalne przeżycie ponieważ odbudowa kaplicy będzie już zakńczona.  Po dwóch sezonach postu i wyczekiwania będziemy z radością i weselem szli do świątyni Pana. Już teraz cieszymy się na myśl o nowych doświadczeniach jakie będą naszym udziałem w tym miejscu.  Nie przegapcie tego inauguracyjnego roku, bądźcie częścią historii Camp Vista.

Na lato nasza wspólnota planuje majówkę oraz cztery turnusy tygodniowych rekolekcji.  Gwoli przypomnienia będą to:

5/28 – 5/31 – Majówka – O. Jarek Mikuczewski, SJ
6/13 – 6/20 – I turnus – O. Tomek Oleniacz, SJ
8/1 – 8/8 – II turnus – O. Tomasz Gaj, OP
8/8 – 8/15 – III turnus – O. Rafał Huzarski, SJ
8/15 – 8/22 – IV turnus – Gosia Walejko, O. Adam Szustak, OP

Wszyscy z pewnością jesteśmy świadomi rządowych ograniczeń jakie niestety w dalszym ciągu uniemożliwiają swobodną podróż z Polski do USA.  Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższego czasu granice będą otwarte i nasi sierpniowi rekolekcjoniści będą mogli przyjechać do nas.  Ale wydaje nam się mało prawdopodobne, że sytuacja poprawi się na tyle żeby w czerwcu mógł do nas przyjechać O. Piotr Włodyga, który był zaplanowany na I turnus.  Nie mogąc czekać do ostatniej chwili zaprosiliśmy O. Tomka Oleniacza, Jezuitę z Chicago, do poprowadzenia tego turnusu.  Bardzo cieszymy się, że przyjął to zaproszenie.  Już teraz dziękujemy Mu za gotowość służenia oraz jego współbraciom za wzięcia na siebie obowiązków ojca Tomka podczas jego nieobecności w JOM-ie.
Według wcześniejszych zapowiedzi, rekolekcje dla starszej młodzieży odbędą się podczas I turnusu.  Siostra Gosia Lekan, która miała prowadzić te rekolekcje, nie może doczekać się przyjazdu do nas ale podlega tym samym ograniczeniom podróży.  W obecnym czasie nie mamy jeszcze potwierdzenia od jej ewentualnych zastępców.  Będziemy Was o tym informować na bierząco.

Tak jak w ubiegłych latach, cena tygodniowych rekolekcji będzie wynosić $1000 dla rodzin należących do wspólnoty oraz $1300 dla innych.  Uczestnictwo w rekolekcje dla młodzieży w czasie I turnusu kosztuje dodatkowe $100 od rodziny (bez względu na ilość osób z danej rodziny uczestniczących w tych rekolekcjach).  Majówka kosztuje $400 od rodziny (ze wspólnoty i z poza).
Jak zwykle dołożymy wszelkich starań aby trudna sytuacja finansowa jakiejś rodziny nie była przeszkodą w uczestnictwie w rekolekcjach.  Jeżeli potrzebujecie dofinansowania aby pojechać na rekolekcje to zadzwońcie do Moniki Madro (630-650-0058).

Zapisy na majówkę i na I turnus rekolekcji rozpoczną się 15 kwietnia o 8 wieczorem.  Będzie można dokonać ich na stronie wspólnoty pod adresem http://www.wmkchicago.org/zapisynarekolekcje/
Zapisy na sierpniowe turnusy będą otwarte w maju.

Z Bogiem.

Rada WMK