Majówka 2021 za nami

Sezon letni w Camp Vista, Wisconsin rozpoczął się tradycyjnie majówką. Udział wzięło ponad 100 osób. Co się wydarzyło? Co przeżyli? Czy warto było?

Close menu

Za nami Majówka i pierwszy turnus rekolekcji. Kolejne 3 turnusy w sierpniu. Cały czas możecie się zapisać tutaj: https://wmkchicago.org/zapisynarekolekcje/. Byliście już na rekolekcjach czy dopiero się wybieracie?
Sezon letni w Camp Vista, Wisconsin rozpoczął się tradycyjnie majówką w długi weekend! Udział wzięło ponad 100 osób szukających odpowiedzi na pytanie: Co za zwariowany czas, kiedy to się wreszcie skończy? Czy otrzymali odpowiedź? Co się wydarzyło? Co przeżyli? Czy warto było? Co ojciec rekolekcjonista miał na myśli mówiąc: kochajmy się za swoje niedoskonałości? Zobaczcie co nam powiedzieli uczestnicy:

Wspaniały czas odpoczynku i oderwanie się od codzienności. Adoracja z małżonkiem przed Najświętszym Sakramentem zaległa mi głęboko w sercu i duszy.

Zuzia

Pan Bóg kocha nas mimo mizerii naszego jestestwa. Dlaczego? Bo stworzył nas pięknymi na Swoje podobieństwo. I nawet nasza grzeszność, która zepsuła to piękno nie jest Mu w stanie nas odebrać.

Paweł

Rok bez Camp Vista jest rokiem niepełnym. Brakuje tego klimatu, obecności drugiego człowieka i Boga, który jest jak Chleb powszedni – dla wszystkich – bez wyjątku. Nasze dzieci kochają to miejsce. Nie pytają o inne wakacje. Zawsze pytają o rekolekcje w Camp Vista. Majówka była dla nas kolejnym wspaniałym przeżyciem. A bliskość Boga podczas całonocnej Adoracji w Najświętszym Sakramencie: Tylko my – nasze małżeństwo i ON – Ten, który to połączył pozostawiła w naszych sercach ogromne pokłady miłości i pokoju oraz nadzieje, że z NIM wszystko jest możliwe. Tylko uwierz! A jeśli nie wierzysz, tak mocno to zaufaj. On sam będzie działał.

Regina i Marcin

Czekaliśmy na Majówkę z niecierpliwością. Odciąć się od rzeczywistości i wejść w grono osób, które myślą podobnie jak my i kierują się podobnymi wartościami, a na co dzień zmagają się z podobnymi problemami. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Utwierdziłam się w przekonaniu, że wiara nam bardzo pomaga, żeby nie zwariować, mieć zdrowe granice i nie być chwiejnym.

Marta i Michał

Tak jak w przypowieści 2000 lat temu, Pan Jezus rozmnożył chleb I nakarmił nim tłumy, tak i teraz wciąż go rozmnaża i chce rozdawać. Tylko od nas zależy, czy wyciągniemy rękę aby go wziąć. Uczestnictwo w rekolekcjach to takie MOJE osobiste wyciągnięcie ręki po ten Boży chleb. A Jezus hojnie obdarowuje.

Ania

Czas majówki po raz kolejny pokazał mi, że rekolekcje to nie tylko moment wielu łask dla uczestników, ale również szczególnie obfity duchowo okres dla rekolekcjonisty. Chciałbym się podzielić dwiema szczególnymi łaskami tego czasu. Po pierwsze, Pan Jezus dał mi poznać historie Waszych małżeństw i rodzin. Ogromnie cenne było dla mnie zobaczyć jak bardzo pragniecie zapraszać Jezusa do Waszego życia i jak On realnie w nim działa. Odkrycie to wzmocniło również moje pragnienie jeszcze głębszego podążania za Zmartwychwstałym. Druga łaska, jakiej doświadczyłem podczas naszej majówki to dar pięknych i głębokich rozmów oraz spowiedzi jakie wysłuchałem. Mocno wierzę, że przyniosą one wspaniałe owoce duchowe. Raz jeszcze bardzo Wam dziękuję za zaufanie i otwartość jaką mnie obdarzyliście. Chwała Panu.

Ojciec Jarek

Temat Jak być uczniem Chrystusa jest tak rozległy, że zupełnie nie umiem opowiedzieć, o czym tak konkretnie były te rekolekcje. Mimo to, wróciłam odnowiona, pełna nadziei i praktycznych wskazówek co muszę teraz w życiu robić, żeby za Nim lepiej podążać i ciągnąć za sobą bliskie mi osoby. Jestem wdzięczna wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tego wyjazdu. Był to tylko weekend, a pozostawił w moim sercu wiele pięknych wspomnień i przemyśleń.

Marysia

Co najbardziej mi utkwiło? Że Bóg mnie kocha taką jaka jestem. We wszystkich moich zaletach i wadach. I to, że ludzie wokół mnie, nawet ci, którzy mogą nas denerwować, zostali postawieni na naszej drodze przez Niego. Ale co mnie za każdym razem uderza I zostaje w moim sercu – to życzliwość i ciepło wszystkich uczestników, wrażliwość i otwartość do drugiego człowieka. To jest główny powód, że z taką chęcią wracam do tego miejsca.

Ania

Jak zwykle bezcenny czas dla nas małżonków jak i naszych dzieci. Prowadzący, Ojciec Jarek – jezuita niesamowicie trafiał z konferencjami wprost do serca i umysłu. Jest się z czym konfrontować i nad czym wciąż pracować. Ale największym dotknięciem na tej Majówce było świadectwo jednej osoby i szczera rozmowa z inną osobą. Chcę powiedzieć, że to jest niesamowite, jak tam w Camp Vista, Bóg działa przez ludzi, jak ta atmosfera wzajemnego otwarcia, dzielenia się bez oceny i rad innych sprawia, że czasem jedno usłyszane zdanie zmienia całą perspektywę, robi zwrot w myśleniu! Dziękuję Karina i dziękuję wszystkim. Do zobaczenia znów w sierpniu na tygodniowych rekolekcjach. Z Bogiem, który mieszka w nas i jakże cudownie przez nas działa.

Monika

Nasza rodzina była w Camp Vista na rekolekcjach po raz pierwszy. Wyjechaliśmy z tych rekolekcji po wielkim wrażeniem, przepełnieni miłością Bożą, wiarą i nadzieją w lepsze jutro. Poznaliśmy wspaniałe rodziny których celem jest trwanie w miłości małżeńskiej, do końca, wychowanie dzieci po chrześcijańsku i wszczepienie w ich serca miłości Jezusa Chrystusa. Dzieci nasze spędziły wspaniale dni ze swoimi rówieśnikami bez elektroniki. Rekolekcje z ojcem Jarkiem naprawdę ubogacające nasza wiarę. Serdecznie polecam wszystkim którzy może wątpią albo wahają się pojechać. Jeżeli Pan Bóg pozwoli, to na pewno pojedziemy za rok.

Margaret – Daniel, Sara, Patrick and Adam Mom

Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc, na rekolekcje w sierpniu może czekają właśnie na Ciebie. Mamy 3 terminy:

Wspólnota Małżeństw Katolickich z Chicago zaprasza na letnie rekolekcje do Camp Vista. Zapisz się tutaj: https://wmkchicago.org/zapisynarekolekcje/.

Do zobaczenia w Camp Vista!